Truhlářské kurzy pro děti

Pro základní školy • 2,5–3 hodiny • cca 20 dětí

Školním kolektivům nabízíme aktivně strávený čas v nefalšované truhlářské dílně. Děti si mohou vlastnoručně vyrobit jednoduché a předem předpřipravené věci a shlédnout ukázky ručního opracování dřeva a kůže.

Z truhlárny si děti odnesou netradiční dárek pro sebe nebo své blízké. Vyrábět můžeme hlavolamy, hřebeny, držák na mobil či tablet, bedýnky různých rozměrů. Výroba je připravena tak, aby každý mohl pracovat svým tempem, v podstatě se jedná o dovyrobení již předpřipravených předmětů. V průběhu se děti zároveň více dozví o ručním obrábění dřeva s praktickými ukázkami, do kterých se mohou sami zapojit.

Cena 80 až 100 Kč podle druhu výrobku.


Leták pro školy ke stažení

Kontakt a objednávky

Martin Louženský
Oráčovská 10, Jesenice u Rakovníka 27033
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 606 731 714

Školám nabízíme také komentované prohlídky Muzea Jesenická továrna, kde se děti seznámí s historicky cenným příběhem věhlasné výroby podkůvek a dalšího železářského zboží v neveliké české obci. Žáci si prohlédnou dobové exponáty a seznámí se s úspěšným podnikatelským příběhem pana továrníka Lüftnera a jeho rodiny. Závěrem prohlídky možnost luštění křížovek, házení podkůvek na cíl či vyplnění pracovního listu v klubu.

truhlarstvi-pro-skoly-01
truhlarstvi-pro-skoly-02
truhlarstvi-pro-skoly-03
truhlarstvi-pro-skoly-04
truhlarstvi-pro-skoly-05